Letanovčanom premiérová sezóna v 3. lige nevyšla

Category: A-mužstvoB-mužstvoC-mužstvo

Stolnotenisový oddiel Letanovce sa prvýkrát v sezóne 2013/2014 predstavil v tretej lige. Kvalitným hráčom Letanovčania veľmi dobre vzdorovali a rýchlo sa prispôsobili vyššej úrovni. Ani 6 výhier a jedna remíza z 22 zápasov však nestačili nášmu mužstvu na záchranu.

Hoci Letanovce skončili v tretej lige na predposlednom mieste, v nasledujúcej sezóne sa predstavia opäť v 4. lige Spiš-Gemer. Našich stolných tenistov môžu mrzieť najmä 4 najtesnejšie prehry 8:10. Takmer celú porciu 88 dvojhier odohrali za letanovské A-mužstvo Ladislav Kandráč, Róbert Lesňak, Peter Petráš a Samuel Uhrin (v poradí od najúspešnejšieho). V novom ročníku by sa k tejto štvorici mal pridať znovu aj Ján Kapusta a tím bude mať jednoznačný cieľ – opätovne si vybojovať postup do vyššej súťaže.

Letanovské B-mužstvo pôsobilo v 5. lige Spiš, kde sa mu výborne darilo. Z 12 tímov obsadili Letanovčania v piatej lige pekné tretie miesto. V ťažších dueloch pomohol “Béčku” aj mladík Samuel Uhrin, ktorý odohral polovicu dvojhier (45) len so šiestimi prehrami na konte. Najväčší počet stretnutí odohrali za letanovskú rezervu Pavol Gabriš a Denis Urban. Druhým najúspešnejším po Uhrinovi bol Peter Biskup ml. a tretím Peter Biskup starší.

Za úspech Letanovského C-mužstva sa považoval postup medzi najlepšiu osmičku a odvetné súboje s lepšími súpermi. Konečné ôsme miesto už podstatné nebolo. Takmer všetky zápasy odohral 15-ročný Peter Gabriš, najviac sa darilo zase Martinovi Pavlanskému. V šiestej lige si takisto zahrali aj Peter Biskup st., Jozef Škovíra, Milan Gabriš, Tadeáš Biskup a pár súbojov zviedli aj Stanislav Gábor, Denis Bajtoš a Martin Gabriš.