Vo veľkom šlágri zaslúžená remíza

Category: A-mužstvoB-mužstvoC-mužstvoVýsledky

Ostatné kolo stolnotenisových súťaží prinieslo v nedeľu ťahák v podobe štvrtoligového súboja BBF SNV a Letanovcami. Hostia mali pred týmto súbojom na svojho prenasledovateľa štvorbodový náskok a nič sa nezmenilo ani po stretnutí, keďže sa zrodila celkom zaslúžená remíza. „Béčko“ aj bez svojej jednotky, mladého dorastenca Samuela Uhrina, vyhralo v Nemešanoch vysoko 14:4, C-mužstvo zase rovnakým výsledkom 4:14 podľahlo vo Vojkovciach.

Letanovčania v nedeľu cestovali do neďalekej Spišskej Novej Vsi na veľké derby. Predstavili sa na stoloch druhej BBF-ky. Ak by domáci zvíťazili, dotiahli by sa na svojho nedeľňajšieho súpera na rozdiel dvoch bodov. Letanovskí stolní tenisti to nechceli dopustiť, no po úvodných štvorhrách to vyzeralo zle. Najmä prehra 0:3 dvojice Kandráč – Petráš sa nečakala. Vzápätí však obidvaja všetko odčinili a svoje úvodné dvojhry zvládli. Razom bolo vyrovnané 3:3 a začínalo sa akoby odznova. Celý zápas bol ako na hojdačke. Naši hráči viedli 6:4 aj 8:6 a všetko mali vo svojich rukách. Nakoniec však za stavu 9:8 pre tím BBF vybojoval aspoň remízu Ladislav Kandráč. Tak ako mohli Letanovčania v nedeľu zvíťaziť, tak mohli aj prehrať. Rozhodujúce sa zdajú byť dve premrhané štvorhry. Remíza ale znamená, že Letanovce majú na čele štvrtoligovej tabuľky stále skvelý štvorbodový náskok, ktorý by si už v nasledujúcich siedmich zápasoch mohli ustrážiť.

B-mužstvo cestovalo v nedeľu do Nemešan bez Samuela Uhrina, ktorý mal povinnosti náhradníka v „áčku“. To letanovskej rezerve príliš neprekážalo a na stoloch posledného mužstva 5. ligy mužov Spiš dokázali zvíťaziť Letanovce B hladko 14:4. Plný štvorbodový zisk zaznamenal Peter Biskup mladší. V piatej lige figurujú Letanovce na pohodlnej 6. priečke, na týždeň ich čaká domáci súboj proti Krompachom B.

Tretia rezerva Letanoviec odohrala svoje posledné stretnutie pred rozdelením 6. ligy mužov Spiš na dve skupiny. Vo Vojkovciach podľahla vysoko 4:14, po dva body zaznamenali Urban a Gabriš Pavol. Šiestoligová súťaž je už rozdelená na prvú a druhú osmičku. Letanovce C skončili na 5. mieste, takže odohrajú duely s lepšími tímami a mladí chlapci nazbierajú ďalšie cenné skúsenosti.

4. liga mužov SpiŠ-Gemer – 15. kolo:
STO BBF Spišská Nová Ves – STO Letanovce 9:9 (Sagula a L. Novotný po 3.5, M. Černický 1.5, Barč 0.5 – Kandráč a Petráš po 3, J. Kapusta 2, R. Lesňak 1)

5. liga mužov Spiš – 15. kolo:
ST Nemešany – STO Letanovce B 4:14 (F. Černická 1.5, Cmorejová a Pav. Černický po 1, Patr. Černický 0.5 – Biskup ml. 4, Biskup st. 3, Pav. Gabriš a Pavlanský po 2.5, Urban 2)

6. liga mužov Spiš – 15. kolo:
STK Vojkovce – STO Letanovce C 14:4 (L. Ledecký 4.5, Ižo 4, Čmeľ 2.5, R. Ledecký 2 – Pav. Gabriš a Urban po 2)